Vítěz ve všech kategoriích

Co je

ryzí, průzračné, přírodní, hygienické, průhledné, čisté, zářivé, jasné, nezkalené, nepropustné, tvarovatelné, tvarově stálé, estetické, inertní, difúzně těsné, chladné, krásné, nezaměnitelné, čiré, žáruvzdorné, trvalé, nefalšované, zdravé, flexibilní, jemné, příjemné, krásné, variabilní, lesklé, chuťově neutrální, charakteristické, pachově neutrální, dekorativní, opětovně použitelné, transparentní, barevné, neprůhledné, bezpečné, recyklovatelné, neprodyšné, estetické, odolné a chránící?

Sklo.

Žádný jiný obal nemá tak skvělé vlastnosti jako sklo. Sklo je přírodní a neutrální materiál, který chrání cenný obsah.

Pro zdraví: sklo

Sklo je čisté. Nereaguje s jinými látkami a dá se bez sebemenších pochybností používat opakovaně. Sklo se chová inertně, což znamená, že se produkty, které přijdou do styku se sklem, nemění. To je přesvědčivý argument zejména u citlivých produktů, například u dětské výživy a léků, nebo u zdravých a kvalitních potravin, jako jsou mléko, zelenina a šťávy. Stejně tak u všech nápojů, které nás osvěží a potěší – od čisté minerální vody až po pečlivě vylisované víno nebo lihovinu pro požitkáře.

Perlivá až do posledního doušku

Sklo je neprodyšné a vytváří bariéru pro kyselinu uhličitou. Minerální voda si ve skleněných láhvích zachová velmi dlouho svůj obsah kyseliny uhličité. To je nesporná výhoda především při letních teplotách nebo po sportovní aktivitě.

Nic víc, nic míň než chuť

Sklo zachovává původní chuť produktu - nic více a nic méně. Aroma, vitaminy a čerstvost kvalitních nápojů a potravin zůstanou dlouhou dobu zachovány v nezměněném stavu. Nic nepřejde ze skla do produktu, nic zvenčí nepronikne sklem do produktu a nic ani neunikne ven. Skleněný obal je jako trezor, který chrání svůj cenný obsah a uchová jej po dlouhou dobu.

Stálé: Sklo zůstává sklem

Sklo lze plně recyklovat. Dá se opakovaně roztavit a znovu použít bez jakékoli újmy na kvalitě. Recyklace použitého skla chrání zdroje, šetří energii a snižuje emise CO2.

Oceněno všemi smysly

Sklo charakterizuje značky. Design skleněné lahve sděluje základní poselství a ztvárňuje úspěšné kvalitní a špičkové značky. Lidé se mohou těšit z různých barev skla, elegantních tvarů i příjemných povrchů. Lidé používají skleněné nádoby již celá tisíciletí. Sklo je krásné a jeho kvalitu můžeme vnímat různými smysly.

Technicky dokonalé

Sklo je ideální pro všechny druhy plnění a cykly vratných obalů. Dobře snáší velmi vysoké teploty, je tvarově stálé do cca 500°C, a hodí se tak pro všechny běžné procesy plnění, jako stáčení studených a horkých produktů, pasterizaci, sterilní nebo aseptické plnění. Vratné láhve lze hygienicky perfektně čistit vyplachováním za vysokých teplot.