Novinky, 22.01.2018

Destilace na nejvyšší úrovni

Jemné ovocné destiláty z lihovaru Freihof se prodávají ve skleněných lahvích společnosti Vetropack Austria. Ovoce pochází z regionu Vorarlberg v Rakousku, který se může pochlubit několika nejlepšími pěstitelskými oblastmi v Evropě. To dává pálenkám obzvláště intenzivní chuť.

Silná ovocná pálenka z lihovaru Freihof se pyšně předvádí ve vysokých, štíhlých, skleněných lahvích vyráběných v rakouském závodě Vetropack v Pöchlarnu. Nad jednoduchými etiketami na lahvích o objemu 0,5 litru a 1 litr je vyrytý reliéf Freihof 1885. To byl rok, kdy byla založena tato lihovarnická společnost ve Vorarlbersku. Obě lahve (0,5 l i 1 l) jsou vyšperkovány stejným elegantním sněhově bílým šroubovacím uzávěrem.

 

Pálenky jsou destilovány tradičním způsobem z ovoce, které roste především v mírném podnebí údolí řeky Rýna v tomto regionu. Řada Freihof 1885 byla vyvinuta v loňském roce a nabízí osm různých příchutí: od typické Williamsovy hrušky až po hořec a čerstvý a ovocný červený pomeranč. Tyto lihoviny, které jsou destilovány výhradně z ovoce a bobulí bez přísad nebo dochucovadel, chutnají stejně dobře a čistě v podobě long drinků či koktejlů.