Novinky, 29.04.2020

Mimořádná situace si žádá netradiční řešení

Ještě před pár měsíci by nikoho nenapadlo, že lahve určené pro alkoholické nápoje se budou používat také jako lahve na dezinfekci. Avšak mimořádná situace si žádá netradiční a především rychlá řešení.

Kvůli šíření koronaviru v České republice a na Slovensku enormně vzrostla poptávka spotřebitelů po zmíněné dezinfekci, které je tak na trhu nedostatek. Na tento nedostatek pružně zareagovali někteří zákazníci skupiny Vetropack a rozhodli se upravit svou výrobu tak, aby mohli vyrábět právě dezinfekci.

Pro výrobu dezinfekce se rozhodly slovenské firmy St. Nicolaus a PRELIKA, a.s. Prešov. V České republice se jedná o firmy RUDOLF JELÍNEK  a Stock Plzeň-Božkov. Všechny zmíněné firmy mají společný cíl - dodat na trh dezinfekci, která je nedostatkovým zbožím. Každá však postupuje trochu jinak. Firmy Stock Plzeň-Božkov a PRELIKA, a.s. Prešov vyrobily přímo dezinfekční prostředek. Firma RUDOLF JELÍNEK  se rozhodla jít jinou cestou a nabízí spotřebitelům konzumní líh, který mohou použít k výrobě základní dezinfekce. A firma St. Nicolaus nabízí jak čistý líh, tak také dezinfekční roztok na bázi lihu.