Novinky, 08.01.2021

Hořec v základu

Curyšský startup Gents připravil svému toniku bouřlivý vstup na špičkovou barovou scénu. Od letošního roku pro tento kultovní nápoj vyrábí estetické lahve z bílého skla o objemu 0,2 litru společnost Vetropack Austria v Pöchlarnu.

Tonik je jednou z nejoblíbenějších hořkých limonád. Je považován za nápoj na úrovni, takže není žádným překvapením, že se moderní mladí podnikatelé stále snaží vyrábět toniky ještě lepší. Je to cíl, který startup Gents z Curychu už nyní dosáhl. Recept na jejich tonik je založen na bylinách a znalostech kulinářského umění, které byly získávány v průběhu mnoha let. Používají se také švýcarské přísady jako je řepný cukr a hořec sklizený v pohoří Jura. Hořec je samozřejmě sklízený na zvláštní povolení. Po velkém žlutém hořci, Gentiana lutea, se také jmenuje celá společnost.

Lahve, ve kterých Gents nabízí své nápoje, vyrábí společnost Vetropack Austria v Pöchlarnu. Rovný krk a jemně zakřivená ramena ukazují produkty v lahvi z bílého skla o objemu 0,2 litru v tom nejlepším světle. Kromě klasického toniku nyní existuje mnoho dalších variant, například „Gents Swiss Roots Ginger“ nebo „Gents Swiss Craft Ginger“.