Novinky, 23.04.2018

Nakládaná zelenina

Díky dvěma sklenicím se širokým ústím může nyní Vetropack Moravia Glass ukázat, jak skvěle vypadá zelenina ve skle. Úplně cítíte pokušení otevřít čiré sklenice a ochutnat jejich obsah.

Obě sklenice se širokým ústím, vyrobené v závodě Vetropack Moravia Glass, jsou určeny pro zeleninové směsi firmy NÁHLÍK transport, s.r.o. Obsah je jasně viditelný, a to nejen proto, že sklo nic neskrývá. Pohled na chutný obsah umožňuje i kruhová etiketa, která je umístěná ne na sklenici, ale na uzávěru. Skleněná nádoba o objemu 520 ml, obsahující papriky plněné čerstvým sýrem a nakládaným zelím, připomíná amforu – slavnou nádobu pocházející ze starověkého světa. Olej, víno a zrní byly jedny z věcí, které byly ukládány a přepravovány v těchto džbánech s úzkým krkem a dvěma uchy. Mírně kořeněné papriky z jižní Moravy jsou dnes také naloženy do oleje, tentokráte slunečnicového.

 

Zeleninová směs ve sladkokyselém nálevu obsahuje cibule, papriky a mrkev, vše elegantně vyrovnáno po jednotlivých vrstvách zeleniny. Směs ve sklenici o objemu 425 ml je dokonalou přílohou pro velké množství pokrmů. Lahodí oku i chuti.