Novinky, 21.07.2021

Nejlepší z nejlepších

Vinařství, která tvoří sdružení „Österreichische Traditionsweingüter“, společně vyvinula speciální klasifikaci. A právě pro výjimečně kvalitní vína skupiny „Erste Lage“ vyrábí společnost Vetropack Austria lahve na míru.

Rakouské vinařské oblasti jsou neuvěřitelně rozmanité. Rozdílné složení půdy a mikroklima znamenají, že i sousední vinice mohou produkovat velmi odlišná vína. Členové sdružení „Österreichische Traditionsweingüter“ věnovali velké úsilí a zapojili své odborné znalosti, aby určili, jak mohou drobné detaily týkající se vinic ovlivnit kvalitu a identitu jejich vína.

Sdružení vyvinulo klasifikační systém, který rozlišuje mezi skupinami „Klassifizierte Lage“ (podobně jako appellation controlée), „Erste Lage“ (podobně jako Premier Cru) a „Grosse Erste Lage“ (podobně jako Grand Cru). Společnost Vetropack Austria vyvinula lahve na víno Rhine pro skupinu „Erste Lage“, které na první pohled odrážejí speciální kvalitu těchto vín. Logo „Erste Lage“ je provedeno ve skleněném reliéfu a působí jako pečeť, zatímco oblast ramen lahve má elegantní cuvée barvu. Vinařství si pak mohou vybrat mezi ústím typu swisstype nebo ústím určeným pro korkovou zátku. Protože i u vín platí „každému podle chuti“.