Novinky, 24.06.2019

Oceány a delfíni děkují zákazníkům supermarketu

Bülach / Brusel, 8. června 2019: Na Světový den oceánů delfíni děkovali za nákup zboží ve skleněných obalech ve vybraných supermarketech.

Ve spolupráci s „Friends of Glass“ byly v různých supermarketech v Evropě instalovány speciální pokladny známé jako „Checkouts of Thanks“. Pokaždé, když byla naskenována položka ve skleněném obalu, objevilo se na obrazovce hejno delfínů a poděkovalo za nákup potravin a nápojů ve skle.

Světové oceány jsou pro nás životně důležité. Produkuje přibližně 70 procent veškerého kyslíku a dávají nám potravu, energii a suroviny. Vytváří také jedinečné prostředí pro rostliny a zvířata, stejně jako pro nás lidi. Jelikož ve vodě plují miliony tun odpadu a znečišťují pláže, jsou světové oceány v ohrožení. Proto je musíme chránit. Ryby a ptáci umírají, protože pokládají plasty za potravu.

Co můžeme dělat? Nakupujte výrobky s dlouhou životností, které šetří cenné zdroje a zabraňují vzniku odpadu. Skleněné obaly lze například nekonečně recyklovat bez ztráty kvality. Sklo je nepropustné, nemá vliv na vůni nebo chuť a žádným způsobem neovlivňuje jeho obsah ani životní prostředí. Stručně řečeno, sklo je šetrné k životnímu prostředí a oceánům. Delfíni to vědí, takže děkují všem spotřebitelům ve vybraných supermarketech za nákup potravin a nápojů ve skleněných obalech. I když tato působivá kampaň v České republice neproběhla, sestřih nejlepších momentů stojí za zhlédnutí.

Delfíni děkují za nákup udržitelných obalů, protože to pomáhá chránit naše světové oceány:

link

Hnutí „Friends of glass“ vzniklo v roce 2008 jako informační kampaň pro sklo jako obalový materiál. Bylo vytvořeno Evropskou federací kontejnerového skla (FEVE), mezinárodní neziskovou organizací. Friends of glass spojuje lidi z celé Evropy i mimo ni, kteří jsou přesvědčeni, že sklo je ideálním obalovým materiálem díky svým jedinečným ekologickým, ekonomickým a zdravotním přínosům.

Mezi členy komunity patří jednotlivci, národní organizace, agentury a společnosti, které také věří ve výhody skleněných obalů. Do aktivit Friends of Glass je zapojen i Vetropack.