Novinky, 09.12.2020

Oživení osvěžující tradice

Víno ředěné minerální vodou nebo sodou je jedním z nejoblíbenějších nápojů na uhašení žízně v horkém dni. Stejně uspokojivá je skleněná láhev o objemu 0,33 litru od společnosti Vetropack Austria, ve které se podává „Spritzer“ od rakouského vinařství Aigner.

Věděli jste, že „G’spritzte“ nebo „Spritzer“ byly vynalezeny v Rakousku? Víno smíchané s minerální vodou nebo sodou je obzvláště oblíbeným nápojem v létě, ať už jako aperitiv nebo jako jednoduchý, smyslný společník lahodného jídla.

Vinařství Aigner v Gumpoldskirchenu je jedním z nejvýkonnějších a nejmodernějších vinařství v Rakousku. V létě 2020 uvedla na trh osvěžující míchaný nápoj z bílého vína a minerální vody: „Spritzer“. Dodává se ve skleněné láhvi o objemu 0,33 litru ze zeleného skla, která poskytuje obsahu potřebnou ochranu před světlem a zaručuje spotřebitelům svěžest i při delším skladování. Standardní láhev vyráběná společností Vetropack nabízí správné množství prostoru pro sycený nápoj. Plní se až těsně pod okraj, aby byl obsah vystaven co nejmenšímu množství kyslíku. Tvar láhve bez ramen je také velmi praktický a znamená, že si Spritzer můžete vychutnat přímo z láhve.