Press Release, 28.02.2022

Skupina Vetropack dočasně zastavuje výrobu na Ukrajině z bezpečnostních důvodů

Aerial view of the Gostomel site

Společnost Vetropack Holding Ltd, jeden z předních evropských výrobců skleněných obalů, dnes oznámila, že dočasně přerušuje výrobu na Ukrajině. Jediným důvodem tohoto kroku je dramatické zhoršení událostí v tzv. ukrajinském konfliktu s vojenským zásahem. Tyto akce již neumožňují běžný provoz výroby a pro zaměstnance by již nebyl bezpečný.

Dočasné pozastavení výroby ve svém závodě na Ukrajině, PrJSC Vetropack Gostomel u Kyjeva, je nevyhnutelnou reakcí skupiny Vetropack na aktuální vývoj na místě: „Bohužel nemáme jinou možnost,“ říká Johann Reiter, generální ředitel Vetropack Holding. Ltd. "Z bezpečnostních důvodů již nejsme schopni v současné situaci udržet strukturovaný a bezpečný provoz sklářské továrny nedaleko hlavního města Kyjeva."

Výroba skleněných obalů vyžaduje nepřetržité dodávky elektřiny a plynu a také velmi vysoké teploty. Vojenské akce v okolí znamenají nebezpečí přerušení dodávek energie. To přináší velké riziko, zejména pro pracovníky na místě. „Ochrana našich zaměstnanců je pro nás vždy nejvyšší prioritou,“ zdůrazňuje Johann Reiter. "Nikdy je nevystavíme přímému ani nepřímému nebezpečí v našich provozech, a proto nyní rušíme řádným způsobem výrobu." O trvalém uzavření areálu o rozloze téměř 230 000 metrů čtverečních skupina Vetropack neuvažuje. „Očekáváme obnovení výroby, jakmile se situace uklidní,“ dodává Johann Reiter.

Tyto události nezastihují skupinu nepřipravenou: v posledních týdnech vedení Vetropacku reagovalo na zhoršující se politickou situaci úzkou spoluprací s vedením závodu v Gostomelu na vypracování krizového plánu, který je nyní postupně realizován. Zhruba 600 zaměstnanců bylo dnes ráno informováno o všech dalších krocích. Jsou dočasně uvolněni z práce za plnou mzdu.

O opatřeních byli dnes informováni i zákazníci a poskytovatelé služeb. "Jsme v přímém kontaktu s našimi zákazníky na Ukrajině a v dalších zemích, kteří nakupují naše produkty. O dalších krocích je budeme průběžně informovat," uvedl generální ředitel společnosti Pavel Prinko, obchodní jednotka Ukrajina/ Moldavská republika. "Samozřejmě budeme pokračovat v našich úzkých vztazích s mnoha našimi dlouhodobými obchodními partnery v regionu."
Vetropack na Ukrajině vyrábí různé druhy skleněných obalů ve třech vanách a osmi výrobních linkách. Závod Gostomel je jedním z devíti evropských výrobních závodů skupiny Vetropack. Sklo se zde vyrábí od roku 1912. Skupina Vetropack získala závod v roce 2006 v rámci své strategie trvalého rozvoje.

Skupina Vetropack patří mezi přední evropské výrobce skleněných obalů pro potravinářský a nápojový průmysl. Skupina má špičkové výrobní závody a také prodejní a distribuční kanceláře ve Švýcarsku, Rakousku, České republice, Chorvatsku, Slovensku, Ukrajině, Itálii a Moldavsku.

Pro další informace se obracejte na:

David Zak
Chief Financial Officer
Vetropack Holding Ltd
Tel. +41 44 863 32 25
Email: david.zak@vetropack.com  
www.vetropack.com