Novinky, 16.04.2021

Spojeno v nebi

Léčivá voda Vincentka byla nejdříve stáčena do keramických nádob, před 200 lety však byly nahrazeny skleněnými lahvemi. K oslavě tohoto výročí vytvořila Vincentka velmi speciální limitovanou edici lahví.

Bylo by velmi nepřesné říci, že je Vincentka minerální voda. Tento prémiový produkt je ve skutečnosti léčivou vodou. Pochází z Luhačovic, největšího a nejstaršího lázeňského města na Moravě, jehož deset přírodních léčivých pramenů láká návštěvníky z celého světa. Voda je vhodná pro pitnou a inhalační terapii při různých onemocněních, ale její benefity si každý den užívají i lidé, kteří dbají na zdravý životní styl.

Kromě krátké přestávky je Vincentka plněna do lahví od roku 1820. Vztah mezi touto speciální vodou a skleněným obalem tedy existuje již 200 let. Společnost Vincentka se rozhodla oslavit toto výročí spoluprací se společností Vetropack Moravia Glass, a to výrobou výroční lahve, která je podstatně tmavší a zelenější než její tradiční protějšek. Na oslavu tohoto přirozeného spojení léčivé vody a skla bylo vyrobeno přibližně 400 000 výročních lahví. Protože stejně jako léčivá voda je i sklo synonymem pro zdraví a vysokou kvalitu.