Novinky, 30.04.2018

Vodka v souladu s tradicí

Palírna ve Lvově vyrábí destilované nápoje vynikající kvality. Takové pochoutky patří do vysoce kvalitních skleněných obalů, právě takových, jakými jsou láhve z čirého skla sklárny Vetropack Gostomel.

Tvar láhve je zajímavý výraznými, a přesto jemnými rameny. Spolu s dlouhým krkem propůjčují vodce Lemberg, vyrobené společností JSC Lvivska Distillery, elegantní a zároveň zemitý vzhled – jakoby ani poryv větru nemohl skácet tuto tradiční vodku. Láhve z čirého skla o objemu 0,7 litru jsou vyráběny sklářskými odborníky v ukrajinském závodu Vetropack v Gostomelu. Dvě černobílé etikety jsou zaoblené jako ramena láhve. Erb Lvova – zeď se třemi věžičkami a lev pod obloukem – je vyrytý do horní části láhve na zadní straně. Dolní část nevratné láhve s korkovou zátkou nese průhlednou etiketu s obrazem města Lemberg, což je německý název pro Lvov.

 

Palírna ve Lvově již získala za své lihoviny řadu ocenění a je známá i v zahraničí. K výrobě vodky používá alkohol z obilovin označený „LUX”. Než je vodka stočena do láhví, prochází filtrací přes dřevěné uhlí a křemičitý písek, což jí dodává čistou a měkkou chuť.