Novinky, 07.04.2020

Vytváření emocí

Ve spolupráci s Raymondem a Laurou Paccot z vinařství Domaine La Colombe vyvinul Vetropack Switzerland láhev o ideálním objemu 0,75 l v ohromujícím stylu “Vaudoise”. Tato láhev v barvě cuvée je vyráběna v závodě Vetropack v St-Prex – jen asi osm kilometrů od Cave.

Otec a dcera, Raymond a Laura Paccot, vynaložili při rozhodování o detailech během vývoje láhve stejně velké úsilí, jako vynakládají při produkci svého vína. Odsouhlasili každý specifický prvek na láhvi s produktovým designérem Vetropacku Jean-Franckem Haspelem v závodě v St-Prex. A výsledek stojí za to: silná, evokující a zároveň jemná. Tyto 0,75l cuvée láhve sklidily takový úspěch, že se co nevidět začnou vyrábět s jiným ústím (BV30H60).  

Rodina Paccotových neklade důraz pouze na obal svých vzácných moků: jejich vinná réva zraje ve výškách nad Ženevským jezerem v bio kvalitě. V malé vesničce Féchy na pobřeží Vaudoise dostává vinná réva všechno, co potřebuje – především dostatek času ke zrání. Sbírají se pouze ty hrozny, které dosáhly dokonalé harmonie a optimální zralosti.